UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
  • Wszystkie nabożeństwa odbywają się bez udziału wiernych. Kościół nasz jak i inne kościoły pozostają wciąż zamknięte. Planowane otwarcie kościolów ma nastąpić od niedzieli 5 lipca. Zachęcam do udziału we Mszach świętych korzystając (on-line) z naszej strony internetowej
  • Dokument Episkopatu Anglii i Walii : Czas i forma otwarcia kościołów to sprawa bardzo delikatna i dotykająca potrzeb duchowych. Dokumenty i oświadczenia rządowe ich nie uwzględniają. Przedstawione dzisiaj stanowisko rządu zawiera następujące kroki, mające na celu otwarcie kościołów najszybciej jak to możliwe: ustanowienie grupy roboczej ds. miejsc kultu, współdziałającej z interesariuszami w celu zabezpieczenia obiektów przed COVID-19; oraz wzięcie pod uwagę doświadczeń z innych krajów, gdzie kościoły zostały otwarte w celach kultu.W dialogu z rządem, Kościół katolicki będzie kontynuował swoje zaangażowanie w ten proces i już przedstawił, zgodny z wytycznymi zdrowia publicznego, szczegółowy plan otwarcia kościołów na modlitwę indywidualną.Kościół jest gotów odegrać znaczącą rolę w w/w grupie roboczej, przyjmując że wpłynie to na ewentualne przyspieszenie korzystania z kościołów w celach modlitwy indywidualnej, co stanowi pierwszy bezpieczny krok w kierunku modlitwy zbiorowej.
  • Data PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ ze względu na zaistniałą sytuację została ostatecznie przeniesiona na niedzielę 4 października 2020 r na Mszach świętych o godz.9.30 i o godz.12.00 w naszym kościele w Bedford, a tydzień później 11 października o godz.11.00 Msza święta w rocznicę dla dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą w mininym 2019 r.