Chrzest Święty

„Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania: “Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie”. (KKK 1213)

Formalności

• Chrzest należy zgłosić w kancelarii parafialnej najpóźniej dwa tygodnie przed planowaną uroczystością. Należy przy tym złożyć formularz zgłoszenia dziecka do chrztu.
  • W naszym kościele mogą być ochrzczone dzieci, których rodzice należą formalnie do naszej parafii.
  • Rodzice i chrzestni zobowiązani są do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania (o ile nie ma przeszkód).
  • Do chrztu świętego należy zaopatrzyć się w tzw. “szatkę” oraz świecę chrzcielną, które można nabyć w parafialnym sklepiku z tyłu Kościoła.
  • W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt w kancelarii po każdej mszy świętej lub o kontakt telefoniczny pod numerem 07946773214

Rodzice Chrzestni

• Chrzestnych wybierają rodzice dziecka spośród ludzi wierzących i prowadzących życie religijne.
  • Chrzestni mają pomagać rodzicom dziecka w wypełnianiu obowiązku chrześcijańskiego wychowania.
  • Chrzestny powinien mieć ukończone 16 lat, być katolikiem, który przyjął sakrament bierzmowania i Eucharystii i prowadzi zycie zgodne z wiara i odpowiadajace funkcji, jaka ma pelnic
  • Nie mogą pełnić roli chrzestnych ci, którzy są w karach kościelnych, którzy są niepraktykujący i osoby pozostające w cywilnych związkach małżeńskich bez ślubu kościelnego.
  • Chrzestnymi nie mogą być rodzice dziecka.
  • Prawo wymaga przynajmniej jednego chrzestnego.
girl-751070_1920

I Komunia Święta